r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft Selfie w końcu na Androidzie. Rozpoznawanie obrazu służy lepszym portretom

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Kolejna aplikacja mobilna Microsoftu nie trafiła na Windows Phone. Szkoda, bo jest bardzo ciekawa – Microsoft Selfie to bardzo dobra, eksperymentalna aplikacja do obróbki zdjęć ludzi, a więc portretów i selfie. Aplikacja wykorzystuje rozpoznawanie obrazów, by jak najlepiej poprawić nasze zdjęcia. Wcześniej była dostępna na iOS, od niedawna można z niej skorzystać również na Androidzie.

Po uruchomieniu Microsoft Selfie pozwala zrobić zdjęcie lub wybrać jedno z galerii, czyli nic szczególnego. Zabawa zaczyna się dalej. Załadowany obraz zostanie przeanalizowany pod kątem płci, wieku i koloru skóry osoby na nim, ocenione zostanie oświetlenie, kolory i inne czynniki.

Na tej podstawie dobiera parametry korekty i automatycznie poprawia wygląd portretów, a więc wygładza skórę, rozjaśnia niektóre elementy i poprawia koloryt. Stopień modyfikacji można dobrać samodzielnie, dzięki czemu można uniknąć nienaturalnych efektów, jak na zdjęciu powyżej po prawej stronie.

r   e   k   l   a   m   a

Aplikacja pozwala także nałożyć na zdjęcie filtr barwny, który nada mu trochę charakteru. Tu niespodzianek nie ma – są filtry czarno-bałe, retro, ciepłe, chłodne i tak dalej. Ich jakość jest bardzo dobra, korzysta się z nich przyjemnie i nie mam pod tym względem aplikacji nic do zarzucenia.

Gotowe zdjęcie zostanie zapisane i oczywiście można je od razu udostępnić. Podgląd na ostatnim ekranie może być mylący, gdyż twarz pokazuje się w kwadracie, ale oryginalny kadr zostaje zachowany.

Możliwości aplikacji można przetestować też na stronie projektu, ale trzeba skorzystać z odpowiedniej przeglądarki – IE11, Edge, Chrome lub Safari. Tam jednak nie ma dostępu do filtrów.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.