reklama

Microsoft Selfie w końcu na Androidzie. Rozpoznawanie obrazu służy lepszym portretom

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Kolejna aplikacja mobilna Microsoftu nie trafiła na Windows Phone. Szkoda, bo jest bardzo ciekawa – Microsoft Selfie to bardzo dobra, eksperymentalna aplikacja do obróbki zdjęć ludzi, a więc portretów i selfie. Aplikacja wykorzystuje rozpoznawanie obrazów, by jak najlepiej poprawić nasze zdjęcia. Wcześniej była dostępna na iOS, od niedawna można z niej skorzystać również na Androidzie.

Po uruchomieniu Microsoft Selfie pozwala zrobić zdjęcie lub wybrać jedno z galerii, czyli nic szczególnego. Zabawa zaczyna się dalej. Załadowany obraz zostanie przeanalizowany pod kątem płci, wieku i koloru skóry osoby na nim, ocenione zostanie oświetlenie, kolory i inne czynniki.

Na tej podstawie dobiera parametry korekty i automatycznie poprawia wygląd portretów, a więc wygładza skórę, rozjaśnia niektóre elementy i poprawia koloryt. Stopień modyfikacji można dobrać samodzielnie, dzięki czemu można uniknąć nienaturalnych efektów, jak na zdjęciu powyżej po prawej stronie.

Aplikacja pozwala także nałożyć na zdjęcie filtr barwny, który nada mu trochę charakteru. Tu niespodzianek nie ma – są filtry czarno-bałe, retro, ciepłe, chłodne i tak dalej. Ich jakość jest bardzo dobra, korzysta się z nich przyjemnie i nie mam pod tym względem aplikacji nic do zarzucenia.

Gotowe zdjęcie zostanie zapisane i oczywiście można je od razu udostępnić. Podgląd na ostatnim ekranie może być mylący, gdyż twarz pokazuje się w kwadracie, ale oryginalny kadr zostaje zachowany.

Możliwości aplikacji można przetestować też na stronie projektu, ale trzeba skorzystać z odpowiedniej przeglądarki – IE11, Edge, Chrome lub Safari. Tam jednak nie ma dostępu do filtrów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama