r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft Surface - nadchodzi rewolucja?

Strona główna Aktualności

Microsoft ujawnił szczegóły dotyczące urządzenia, które dotychczas znane było pod nazwą kodową Milan lub PlayTable. Nowa nazwa tego sprzętu (i przy okazji oprogramowania) to Microsoft Surface, a zadebiutować ma jeszcze w listopadzie tego roku.

Czym jest Surface? Microsoft mówi, że to największy skok technologiczny od czasów, gdy poczciwy DOS został zastąpiony przez interfejs graficzny Windows. To dość odważna deklaracja. Konkretnie chodzi o urządzenie, którego cała, na ogół spora powierzchnia będzie pokryta ekranem reagującym na dotyk. Przesuwanie elementów wyświetlanych na ekranie będzie odbywać się poprzez przesunięcie palcem, podobnie zmiana rozmiarów na przykład obrazów - wystarczy "chwycić" go za rogi i przybliżyć palce do siebie. Znakomicie ilustrują to demonstracje na oficjalnej stronie domowej produktu. Cała obsługa ma być intuicyjna i naturalna, bez użycia rysika, myszki czy klawiatury.

Microsoft Surface kierowany jest z założenia do użytkowników domowych, ale analitycy rynkowi przewidują, że raczej głównymi odbiorcami będą klienci biznesowi - wszystko za sprawą spodziewanej wysokiej ceny. Dodając do tego jeszcze fakt, że tak naprawdę trudno sobie wyobrazić praktyczne zastosowanie takiego urządzenia, to jego przyszłość może wyglądać podobnie jak w przypadku komputerów Ultra Mobile PCs, które pomimo swojej innowacyjności niedawno zostały wycofane z produkcji. Trzeba jednak przyznać, że Surface na pierwszy rzut oka robi spore wrażenie...

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.