r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft Surface nie radzi sobie najlepiej

Strona główna Aktualności

Mimo że pierwsza dostawa tabletów Surface rozeszła się niemal na pniu, Microsoft nie jest zadowolony ze statystyk sprzedaży. Złudzeń nie ma nawet Steve Ballmer, który w wywiadzie dla francuskiego dziennika Le Parisien stwierdził, że „sprzedaż Surface z systemem Windows RT jest skromna”. Niestety, szef Microsoftu nie podzielił się konkretnymi liczbami.

Jako przyczynę niezbyt imponujących wyników Ballmer wskazał niewielką liczbę miejsc, w których można nabyć urządzenie. W tej chwili Surface dostępny jest wyłącznie na stronie internetowej koncernu oraz w wybranych sklepach w kilku krajach na świecie. Szef Microsoftu nie traci jednak nadziei, bo sytuacja może zmienić się po nadchodzącej wielkimi krokami premierze tabletu z Windows 8 Pro na pokładzie. Oparty na procesorach Intel sprzęt, który trafi do sprzedaży w ciągu najbliższych trzech miesięcy, będzie według niego „niepowtarzalny”.

Sukces Surface Pro może jednak w dużej mierze być zależny od ceny, a ubiegłotygodniowe przecieki nie napawają w tej sprawie optymizmem. Jeden z niemieckich sklepów przez chwilę oferował tablet z 64 GB pamięci za 809 euro, a wersja 128 GB była o 100 euro droższa (ceny uwzględniały 19-procentowy podatek VAT). Jeśli kwoty te utrzymają się do premiery, wysokie zainteresowanie Surface Pro stoi pod dużym znakiem zapytania — ile osób zdecyduje się na tak drogie rozwiązanie, mając do wyboru tańszy sprzęt u konkurencji?

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.