r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft TechEd North America 2008 rozpoczęty

Strona główna Aktualności

Dzisiaj po południu czasu polskiego rozpoczęła się tegoroczna edycja jednej z największych konferencji technicznych Microsoftu na świecie - TechEd North America 2008 organizowany w Orlando, USA. Czterodniowe, oddzielne ścieżki dla deweloperów i profesjonalistów IT zgromadzą odpowiednio pięć i dziesięć tysięcy uczestników z całego świata. Przy tej okazji pojawiły się także nowe informacje o działaniach Microsoftu w najbliższej przyszłości.

Dzisiaj rozpoczyna się część poświęcona programistom. Konferencję otworzył Bill Gates, który wypowiedział się na temat przyszłości tworzenia oprogramowania i roli Microsoftu w tej kwestii. Zaczynałem jako programista i w głębi serca nadal nim jestem - wyznał. Teraz uczestnicy mają do dyspozycji cztery dni na 340 sesji, 175 warsztatów i 154 interaktywnych demonstracji do wyboru. 10 czerwca na drugą część konferencji do Orlando przyjadą IT Professionals, którzy będą mogli uczestniczyć w wykładach, laboratoriach i demonstracjach wybranych przez siebie spośród 770 sesji pogrupowanych w 19 ścieżkach tematycznych.

TechEd jest także świetną okazją dla firmy na premiery nowych produktów i ujawnienie planów na przyszłość. Również dzisiaj takie oświadczenia padły - Bill Gates zapowiedział, że Internet Explorer 8 Beta 2 zostanie udostępniony w sierpniu w 20 językach, zaś Beta 2 technologii Silverlight 2 ujrzy światło dzienne jeszcze w tym tygodniu. Ogłoszono także pierwszą wersję CTP projektu Velocity, rozproszonej platformy realizującej in-memory cache dla aplikacji oraz nową wersję 1.2 rozszerzeń Windows SharePoint Services 3.0 dla Visual Studio 2008. Założyciel Microsoftu poinformował także o nawiązaniu współpracy z firmą IBM, której celem jest integracja DB2 z Visual Studio Team System 2008 Database Edition. Zwiększone zostaną także nakłady korporacji na projekt Oslo, który będzie jednym z kluczowych komponentów pod maską między innymi przyszłych wersji Visual Studio, System Center, BizTalk Server i SQL Server.

Zapis sesji keynote będzie można jeszcze dziś obejrzeć na stronach wirtualnego centrum prasowego TechEd North America 2008.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.