Microsoft Word wkrótce bardziej połączony z siecią. Będzie sporo zmian

Strona główna Aktualności
fot. Jakub Krawczyński
fot. Jakub Krawczyński

O autorze

Microsoft Word przez lata bardzo mocno się rozwinął, a w szczególności wersje dostępne z Office 365. Edytor tekstu już teraz posiada wiele opcji związanych z siecią, jak możliwość wyszukiwania obrazków z Binga bezpośrednio w aplikacji, a także przeglądanie wpisów z Wikipedii w bocznym panelu bez odrywania się od pisania. Teraz ma nadejść takich funkcji więcej.

Microsoft swoimi zmianami ma na celu uczynienie z systemu wyszukiwań w Wordzie czegoś na kształt wyszukiwarki internetowej.

Word będzie miał dodatkowe okienko, gdzie będziemy mogli wpisywać pytania i od razu uzyskamy w nim odpowiedzi, bez wychodzenia z aplikacji do przeglądarki.

Dlatego też Word ma być w stanie wyszukiwać hasła w internecie, nawet jeśli popełnimy w nich literówkę, bo aplikacja będzie rozumieć już szerszy kontekst - dzięki technologii Azure i algorytmom głębokiego uczenia.

Wszystkie te zmiany pomogą również między innymi w kontekście tworzenia projektów w szkole, czy raportów w firmie - potrzebujących jakichś bardzo konkretnych informacji. Na przykład tego, skąd miasta biorą wodę, albo ile Szanghaj ma mieszkańców.

Interfejs pokaże nam, czy dana informacja znajduje się w tekście (i wskaże gdzie), a pod spodem wyświetli, czego na dany temat można dowiedzieć się z internetu.

Firma z Redmond zapowiedziała, że udoskonalenie mechanizmu wyszukiwania zostanie wprowadzone już "wkrótce".

Najnowsza wersja Microsoft Word na Windowsa i macOS-a jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.

© dobreprogramy
s