Microsoft Zune 4.8

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze plików audio i wideo
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Zune jest wielozadaniowym programem przeznaczonym do odtwarzania multimediów oraz komunikacji z odtwarzaczami przenośnymi Zune i telefonami Windows Phone 7. Program ten może z powodzeniem odtwarzać muzykę zapisaną w formatach MP3 i WMA, wideo we wspieranych przez system formatach oraz służyć jako przeglądarka zdjęć.

Aplikacja oferuje możliwość edycji metadanych odnalezionej na dysku muzyki oraz katalogowanie jej i grupowanie w listy odtwarzania. Zebraną muzykę można ręcznie lub automatycznie zsynchronizować do urządzenia przenośnego (odtwarzacza Zune lub telefonu Windows Phone 7). Program automatycznie konwertuje odnalezioną muzykę oraz filmy do formatu optymalnego dla docelowego urządzenia.

Znany pod nazwą kodową Dorado program umożliwia także kupowanie aplikacji dla Windows Phone 7 i Zune HD oraz muzyki i filmów w Zune Marketplace. Muzyka może być też odtwarzana w ramach subskrypcji Zune Pass. Zune pozwala także na automatyczną synchronizację podcastów (także w formie wideo) oraz stanowi narzędzie niezbędne do aktualizowania telefonów Windows Phone 7.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

wygląd, czytelność
nie odtwarza FLAC...
10.04.2012 21:44 • Recenzja do wersji 4.8

Od dawna szukałem programu takiego jak ten. Może to dlatego że jestem typem człowieka który po prostu lubi graficzne wodotryski we wszystkim w co gram z czego korzysta. Zune niewątpliwie spełnia to wymaganie i wygląda świetnie. Żaden skin do foobara tego nie zastąpi. Jako "ten piękniejszy" Media Player , Zune radzi sobie wyśmienicie. I to jedyna rzecz dal której warto się tym programem zainteresować. Nie będe omawiał tu opcji takich jak Market czy SmartDJ, gdyż są one dal mnie zbędne i wogóle mnie nie interesują. A poza tym w Polsce sa one podobno niedostępne. Poza tym program robi ładnie bibliotekę, (oczywiście tradycyjnie połowy okładek zune nie widział, chociaż foobar widzi wszystkie, ale to już w większości wina moja i zapewne tagowania plików) i równie dobrze odtwarza. Ale na miłość boską. Jakieś 70% moich plików audio to FLAC. Media Player nie odtwarza (po kombinowaniu z kodekami, odtwarza ale nie da sie przewijać), Media Center nie odtwarza. Nadzieja w Zune. Niestety :(

nietuzinkowy wygląd
bardzo okrojony z funkcji dodatkowych w Polsce
ocena użytkownika
14.11.2011 22:04 • Recenzja do wersji 4.8

Zune cieszy się za granicą sporą popularnoścą, i jest bardzo dobrą alternatywą dla iTunes. Niestety, za granicą, ponieważ program ten jest dostępny w Polsce od niedawna, ale tylko "przy okazji Mango, bo musi być".

Zune Software na pierwszy rzut oka robi fenomenalne wrażenie. I tak praktycznie jest - Zune przenosi nasz music experience na zupełnie nowy poziom. Oczywiście, nie w PL, ale o tym zaraz. Nie lubię takich sytuacji, jak tu już wcześniej koledzy wspomnieli, gdy Polska jest ignorowana przez duże korporacje. Wtedy czuję się winien za to, że się tu urodziłem. A to przecież MS, po tym, jak iTunes w pełni wszedł do Polski, powinien się wstydzić. Brak tak za***istych opcji jak Zune Marketplace, Zune Pass, MixView czy SmartDJ, czynią z Zune Software tak napawdę tylko i wyłącznie "ładnym media playerem". Bo oficjalnie w Polsce są dostępne tylko takie opcje platformy Zune: Zune Software i Zune w Windows Phone. O Zune w Xbox nie ma mowy. O odtwarzaczach Zune jescze ciszej.

A propos, jeżeli mamy telefon z Windows Phone, to nie ma, że boli - Zune Software na PC zainstalować musimy. Nie ma bata. Dobrze, że chociaż producent, razem z polskojęzyczną aktualizacją Mango (chociaż też nie wszędzie polskojęzyczna - ale polak potrafi ;) udostępnił polską wersję Zune.

Także, jeżeli szukacie czegoś więcej, niż systemowego Windows Media Player, to szukajcie gdzie indziej. Chyba, że tym "czymś więcej", czego szukacie, jest tylko ładniejszy wygląd. Zune go ma - Metro jest wspaniałe.