Microsoft aktualizuje Windows Phone 8.1 w kanale deweloperskim

Strona główna Aktualności

O autorze

Windows Phone 8.1 w wersji podglądowej dla deweloperów cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród deweloperów. Tylko w ciągu pierwszego tygodnia od wydania tej aktualizacji, odświeżony mobilny Windows zanotował ponad milion pobrań. Dzięki tak dużej liczbie użytkowników chętnych do zgłaszania błędów w Windows Phone 8.1, Microsoft mógł w ekspresowym niemalże tempie wydać pierwszą aktualizację systemu dla tzw. wersji Preview.

Paczka zmian przynosi cały szereg poprawek, w tym długo oczekiwane wydłużenie pracy na baterii. Tutaj warto odnotować, że system w wersji 8.1 uzyskał już status RTM. Producenci sprzętu otrzymali mobilnego Windowsa od Microsoftu w wersji, którą dostaną klienci kupujący w tym miesiącu chociażby Lumię 630. Sam Windows Phone 8.1 mimo statusu RTM nie jest jeszcze ukończony, a omawiana poprawka zapewne trafi do nowych smartfonów niedługo po ich premierze.

Microsoft przyspiesza łatanie wersji podglądowej Windows Phone 8.1. Jest to niezwykłe jak na firmę, która do tej pory nigdy nie wydawała zbyt szybko aktualizacji dla mobilnych okienek, co powodowało częste narzekania użytkowników. Czyżby finalna wersja Windows Phone 8.1 miała przyjść szybciej niż nam się wydaje? Nie można tego wykluczać, Microsoft zapewne chce jak najszybciej rozpocząć aktualizację obecnych urządzeń i rozpocząć akcję promocyjną nowej odsłony Windows Phone.

© dobreprogramy

Komentarze