reklama

Microsoft aktualizuje Windows Update

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Aktualizacje do systemów i aplikacji to nie wszystko - czasami trzeba też zaktualizować mechanizm, za pośrednictwem którego te aktualizacje są instalowane. Microsoft poinformował, że pod koniec lipca rozpocznie wdrażanie aktualizacji usługi Windows Update.

Aktualizacja obejmie zarówno część po stronie Microsoftu (w tym np. infrastrukturę serwerową), jak i po stronie klienta (usługa Windows Update Agent odpowiadająca między innymi za wyszukiwanie zgodnych aktualizacji i ich instalację). Microsoft zapowiada, że nie jest to nic nadzwyczajnego, ale zdaniem korporacji użytkownicy będą mogą zauważyć wzrost szybkości skanowania dostępnych poprawek nawet o 20%.

Jak otrzymać aktualizację klienta Windows Update? Nic nie trzeba robić - zostanie on zainstalowany automatycznie przy włączonych Aktualizacjach automatycznych albo przy pierwszej wizycie w witrynie Microsoft Update (gdy aktualizacja będzie już tam opublikowana). Administratorzy planujący wdrożenie na wielu komputerach mogą zainteresować się samodzielnymi plikami instalacyjnymi dostępnymi w artykule Bazy Wiedzy KB946928.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama