r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft atakuje Red Hata

Strona główna Aktualności

Przedstawiciele firmy Microsoft już wielokrotnie ostrzegali użytkowników oprogramowania Open Source (a Linuksa w szczególności), że łamią oni ich patenty. Tym razem atakującym jest Steve Ballmer, a atakowani - użytkownicy dystrybucji Red Hat.

Atak wynika z faktu, że Red Hat konsekwentnie odmawia podpisania umowy ochrony patentowej, takiej jaką podpisał Novell, określając go mianem podatku od innowacji. Microsoft podkreśla fakt konieczności zmiany sposobu patentowania rozwiązań programistycznych, ale nie zgadza się z twierdzeniem, że należy je zlikwidować. Firma chce chronić się przed atakami "patentowych trolli", czyli firm skupujących patenty i szantażujących producentów oprogramowania, a posiadanie bogatego portfolio własnych patentów jest aktualnie najlepszą linią obrony.

Ballmer twierdzi, że twórcy Open Source nie powinni być w tej sytuacji traktowani wyjątkowo i powinni odpowiadać za swoje działania, jeśli używają opatentowanych rozwiązań. Stanowisko dyrektora Microsoft w sprawie domniemanego łamania patentów przez twórców Open Source nie jest niczym zaskakującym, zwłaszcza, że wciąż nie przedstawił on żadnych faktów na podparcie swojego zdania.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.