r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft będzie namierzał uczestników TechEdu

Strona główna Aktualności

Może nieco kontrowersyjna, ale dość ciekawa nowość pojawi się na rozpoczynającej się 2 września australijskiej edycji konferencji Microsoft TechEd 2008. Organizator poinformował właśnie o ukończeniu prac nad systemem ustalania lokalizacji uczestników w oparciu o technologię RFID i identyfikatory konferencyjne wyposażone w specjalne tagi. Co dobrego ma wyniknąć z zastosowania podczas TechEdu technologii dotychczas wykorzystywanej głównie w australijskich więzieniach?

Microsoft dzięki RFID będzie w stanie zaoferować uczestnikom podgląd w czasie rzeczywistym, jakie sale są już zapełnione, a na jakich sesjach są jeszcze wolne miejsca. Poza tym po zalogowaniu do witryny konferencyjnej (z własnego notebooka lub z jednego ze stanowisk udostępnianych na konferencji) będzie można także sprawdzić, gdzie w tej chwili znajdują się przedstawiciele Microsoftu czy MVP - i w ten sposób zamienić z nimi parę słów. Firma zapewnia również, że dane o faktycznej ilości uczestników każdej z sesji posłużą przy profilowaniu tematyki kolejnych konferencji.

Dla obawiających się o swoją prywatność Microsoft udostępni opcję rezygnacji z identyfikatora wyposażonego w tag RFID. W zamian za ujawnienie swojej lokalizacji uczestnik otrzyma jednak bogatszy dostęp do materiałów konferencyjnych. Czy ten eksperyment wkrótce stanie się czymś powszechnym? Całkiem możliwe - firma analityczna IDC przewiduje, że w przyszłym roku poziom wykorzystania RFID w biznesie do lokalizowania osób i przedmiotów wzrośnie aż o 122%.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.