Microsoft błaga producentów: twórzcie sterowniki

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Podczas konferencji WinHEC Microsoft apelował do producentów sprzętu, by ci poważnie potraktowali kwestię tworzenia sterowników do swoich urządzeń dla Windows 7 i szybko wzięli się do pracy.

Microsoft liczy na odbudowanie zaufania użytkowników Visty, którzy w chwili premiery byli praktycznie pozbawieni sterowników do większości podstawowych urządzeń. Wina leży jednak także po stronie Microsoftu - to nie producenci sprzętu wielokrotnie przekładali datę premiery systemu, przez co firmy nie mogły zaplanować z dostatecznie dużym wyprzedzeniem prac nad sterownikami i w efekcie w momencie faktycznej premiery większość nie była jeszcze gotowa.

Teraz Microsoft zapowiada, że tworzenie sterowników do Windows 7 powinno być procesem znacznie łatwiejszym - o ile w Viście model obsługi sprzętu zmienił się znacznie w porównaniu do Windows XP, tak teraz korporacja obiecuje, że to co działało w Windows Vista praktycznie powinno działać także w najnowszej edycji systemu. Potrzebne będą więc jedynie niewielkie zmiany. Dodatkowym ułatwieniem dla producentów ma być szeroki, publiczny program beta - Microsoft planuje uruchomić go na początku przyszłego roku.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi