Microsoft blokuje crackowanie Visty

Strona główna Aktualności

O autorze

Wprowadzenie przez Microsoft narzędzia Windows Genuine Advantage do sprawdzania legalności systemu, spotkało się ze sporym niezadowoleniem miłośników "bezpłatnych okienek". Oczywiście z czasem ilość osób radzących sobie z WGA wzrasta, stąd kolejna aktualizacja mająca utrudniać życie unikającym aktywacji.

Omawiana aktualizacja ma za zadanie blokować jedną z popularnych metod obejścia aktywacji, która polega na wykorzystaniu niewielkiego bootloadera uruchamianego jeszcze przed startem Visty. Zmienia ona ustawienia BIOSu na odpowiadające tym, jakie posiadają maszyny OEM. Pozwala to na obejście w prosty sposób aktywacji i weryfikacji legalności zainstalowanej pirackiej kopii systemu. Wcześniej Microsoft wydał aktualizację KB940510 mającą rozwiązywać problem cracków.

W chwili obecnej, aktualizacja dostępna jest jedynie dla Windows Vista Ultimate wykorzystujących język angielski jako podstawowy. W wyniku wykrycia nielegalnej metody aktywacji, na ekranie wyświetlany będzie komunikat informujący o znalezieniu oprogramowania zapobiegającego aktywacji systemu. Nie powoduje jednak wyłączenia komputera.

© dobreprogramy

Komentarze