reklama

Microsoft blokuje piracką aktywację Windows Media Center

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

W ubiegłym miesiącu internauci znaleźli metodę aktualizacji fikcyjnej licencji Windows 8 Pro do w pełni legalnego systemu (przynajmniej pod względem weryfikacji klucza) z dodatkiem Media Center. Wygląda jednak na to, że Microsoft zablokował tę sztuczkę — użytkownicy, którzy będą chcieli aktywować system w pokątny sposób, napotkają komunikat błędu 0xC004C4AA.

Luka w mechanizmie aktywacji istniała przez ponad trzy tygodnie i trudno oszacować, ile licencji zostało „zalegalizowanych” tą metodą. Tajemnicą owiany jest też dalszy los osób, które wcześniej zdecydowały się na ten krok, bo póki co ich kopie wciąż działają bez zarzutu. Microsoft ma w tej sytuacji dwa wyjścia: albo będzie ręcznie weryfikował poprawność aktywacji, albo spisze kopie aktywowane dzięki działaniom piratów na straty. Być może sądny dzień nadejdzie 1 lutego, kiedy wygaśnie możliwość uzyskania dodatku Media Center za darmo.

Mimo licznych głosów krytyki, nowy system powoli zdobywa popularność. Zainteresowanie Windows 8 jest całkiem wysokie, nawet wśród klientów komercyjnych, którzy zazwyczaj nie śpieszą się z instalacją najnowszego oprogramowaniastwierdził Michael Dell podczas wczorajszej konferencji Dell World 2012. Jego zdaniem Windows 8 będzie mieć duży wpływ zarówno na rynek komputerów osobistych, jak i tabletów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama