r   e   k   l   a   m   a
reklama

Microsoft chce walczyć z podjadaniem, zaprojektował ku temu wkładki do biustonoszy

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Kiedy jedni kombinują z inteligentnymi perukami, a inni namawiają do rozrywkowego wykorzystania technologii w bieliźnie, badacze z Microsoft Research połączyli siły z kolegami z kilku uniwersytetów i postanowili powalczyć z problemem podjadania — za pośrednictwem między innymi odczytującego stan emocjonalny osoby biustonosza. Chodzi o przeciwdziałanie sięganiu do lodówki pod wpływem nagłego przypływu uczuć.

Musimy jeść, ale nie zawsze jemy, bo musimy. Jak wykazały wstępne przymiarki do projektu, przeprowadzane z użyciem specjalnej aplikacji EmoTree na urządzenia Windows Phone, w której użytkownicy zaznaczali, w jakich momentach naszła ich chęć na przekąskę, robimy tak w kilku podstawowych przypadkach. Przede wszystkim nie myśląc w stresie, zdenerwowaniu, podirytowaniu, smutku, z jakiejś obawy, nudów lub gdy się do czegoś albo kogoś przykładowo zrazimy. Techniki takie jak okresowe przypominanie o niepodjadaniu, czy właśnie o regularnych posiłkach, nie sprawdzają się oczywiście tak, jak programy skrojone na indywidualne potrzeby danej osoby. Tu jednak potrzebny był pewnego rodzaju wykrywacz, by w porę można było zainterweniować.

Bawiono się z inteligentną odzieżą, ale najlepsze rezultaty osiągnięto z wykorzystaniem wzbogaconych o specjalne czujniki (EKG, EDA) biustonoszy. Udało się uzyskać poprawne alarmowanie o stanie emocjonalnego łaknienia z dokładnością 75%, co zachęca badaczy do dalszych prac w temacie. Wiele wyzwań jeszcze przed nimi, między innymi opracowanie systemu nie tylko także dla mężczyzn, lecz również przede wszystkim wygodnego, wydajnego (jeśli o pracę na baterii chodzi), no i naturalnie odpornego na normalne, codzienne (zu)życie. Będą opracowywane kolejne prototypy.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial