Microsoft chce zaoszczędzić na smartfonach

Strona główna Aktualności

O autorze

Czy to z powodu kryzysu, czy też z powodów ideologicznych - tego nie wiadomo. Jedyne co wiemy, to że Microsoft nie będzie już płacił pracownikom za transmisję danych pakietowych, chyba że ich telefony będą pracować pod kontrolą Windows Mobile.

Oznacza to, że posiadacze takich urządzeń jak na przykład BlackBerry czy iPhone, których w fimie Microsoft bynajmniej nie brakuje, będą musieli sami ponosić koszty transmisji danych, które w dzisiejszych czasach u użytkowników z branży IT stanowią zwykle sporą część comiesięcznego rachunku. Microsoft nie pokryje kosztów nawet jeżeli telefon będzie używany wyłącznie do celów służbowych. Ograniczenia te nie dotyczą posiadaczy smartfonów wyposażonych w system produkcji Microsoftu, Windows Mobile. Nie wiadomo też, czy cięcia będą miały miejsce na całym świecie, czy tylko w USA.

Firma tłumaczy, że chodzi jedynie o redukcję wydatków. Złośliwi zauważają jednak, że chęć ograniczenia kosztów może być tylko wymówką - już przy okazji wprowadzenia na rynek odtwarzacza Zune w kampusie Microsoftu pojawił się specjalny kosz, do którego można było bezwstydnie wrzucać inne "przestarzałe odtwarzacze" (np. iPody).

© dobreprogramy