Microsoft coraz aktywniejszy w narzędziach graficznych

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft zwiększa aktywność w dziedzinie programów graficznych. Oprócz programu Photo Story 3, oferowanego przez Microsoft w ramach bezpłatnych Dodatków do oryginalnego systemu Windows, od jakiegoś czasu obserwujemy prawdziwy wysyp mniej lub bardziej rozbudowanych programów tego typu. Pisaliśmy już o, będącym jeszcze w trakcie rozwoju, programie o kodowej nazwie Acryclic - rozbudowanym połączeniu narzędzia do grafiki wektorowej i rastrowej, czy też o RAW Image Thumbnailer and Viewer - bezpłatnej przeglądarce zdjęć w formacie RAW.

Kolejną aplikacją z dziedziny programów graficznych jest produkt o kodowej nazwie Max. Jak twierdzi producent, nie jest produktem podobnym do żadnego innego, bo nie jest właściwie produktem, a szczególną okazją do spróbowania już teraz w systemie Windows XP, jakie możliwości graficzne zaoferują nowa technologia WinFX szykowana do przyszłej wersji systemu operacyjnego Windows Vista. Max pozwala stworzyć katalogi zdjęć znajdujących się na komputerze i ułożyć z nich wyjątkowe albumy. Strony albumów można komponować w dowolny sposób, tak więc sam układ zdjęć może artystycznie uatrakcyjnić ostateczny efekt. Aplikacja wykorzystuje przy tym najnowsze funkcje oferowane przez dzisiejsze karty graficzne. Max zapewnia też oryginalne możliwości dzielenia się albumami ze swoimi znajomymi. Wystarczy wysłać im zaproszenie do obejrzenia listy zdjęć, a każda zmiana wprowadzona w późniejszym czasie przez autora będzie automatycznie odzwierciedlona w wysłanej prezentacji. Aby doświadczyć tych możliwości wymagane jest konto w usłudze Microsoft .NET Passport.

Więcej informacji na temat tego projektu, a także przedpremierową wersję testową beta można znaleźć na stronie projektu, a także w blogu poświęconemu Maksowi. Wymagania systemowe to Windows XP Home Edition lub Professional z zainstalowanym dodatkiem Service Pack 2. Inne systemy (także Windows XP Professional x64 Edition) nie są wpierane. Ponadto, w systemie musi być zainstalowany interfejs programistyczny WinFX September CTP (w przypadku jego braku, instalator programu pobierze go automatycznie ze stron Microsoft).

© dobreprogramy
s