Microsoft coraz bliżej zakupu Yahoo

Strona główna Aktualności

O autorze

Reuters informuje, że Microsoft i Yahoo ponownie przystąpiły do rozmów w sprawie połączenia. Microsoft jest już coraz bliżej zakupu jednego z liderów w branży on-line, którego największymi zaletami są bez wątpienia spora rzesza użytkowników i silna pozycja wśród reklamodawców. Zakup Yahoo wydaje się z punktu widzenia Microsoft najlepszym rozwiązaniem w konkurencji z coraz prężniej rozwijającym się Google.

Na wieść o być może zbliżającym się połączeniu akcje Yahoo wzrosły aż o 14 procent i kosztowały ponad 32 dolary. Wartość papierów Microsoft natomiast spadła o niecałe półtora procent - do nieco ponad 30 dolarów. Samo połączenie nie jest jednak niczym nowym - jest rozważane przez obie firmy już od lat, ale poprzednia oferta Microsoft sprzed kilku miesięcy (New York Post pisał o 50 miliardach dolarów) nie uzyskała aprobaty Yahoo. Trudno sobie wyobrazić lepszego kupca niż firmę z Redmond i pomimo ewentualnych problemów prawno-politycznych wszyscy i tak dobrze wiedzą, że prędzej czy później do tego dojdzie - mówi Peter Lobravico, broker z Wall Street Access.

Wall Street Journal zauważa, że powrót do rozmów jest oznaką rosnącej siły Google. Firma ta wygrała niedawno potyczkę z Microsoft i Yahoo o zakup DoubleClick, potentata na rynku reklam on-line (pisaliśmy o tym w kwietniu).

© dobreprogramy

Komentarze