Microsoft daleko w tyle na rynku wyszukiwarek

Strona główna Aktualności

O autorze

Najnowsze badanie comScore pokazuje, jak bardzo rynek wyszukiwarek jest zdominowany przez Google. Po obejrzeniu wyników nasuwa się też drugi wniosek - Microsoft ma jeszcze naprawdę sporo do zrobienia w tej kwestii i wbrew pozorom wcale nie jest trzeci w rankingu.

Badanie ujawniło, że w samym tylko sierpniu do Internetu przesłano 61 miliardów zapytań - średnio po 80 na użytkownika. Pierwsze miejsce oczywiście przypadło Google z wynikiem aż 37 miliardów - co daje ponad połowę wszystkich zapytań. Drugie miejsce zajmuje Yahoo z dużo niższym wynikiem 8,5 miliarda. Zaskoczeniem może być trzecie miejsce - zajmuje je chiński potentat wśród wyszukiwarek Baidu, który obsłużył w sierpniu 3,3 miliarda zapytań. Microsoft plasuje się dopiero na czwartym miejscu - jego użytkownicy przesłali 2,2 miliarda zapytań.

Drobna roszada na trzecim miejscu spowodowana była najprawdopodobniej niekorzystną dla Microsoftu zmianą definicji wyszukiwarki - teraz w badaniu wzięto pod uwagę także takie serwisy jak YouTube, MySpace czy Amazon. Wysokie miejsce Baidu, a także późniejsze, wysokie lokaty pozostałych wyszukiwarek z tego regionu (np. Korea - piąte miejsce) potwierdza fakt, że na 754 milionów użytkowników, 258 milionów zarejestrowano właśnie z krajów azjatyckich.

© dobreprogramy