Microsoft dla grafików - Digital Image Suite 9

Strona główna Aktualności

O autorze

Dotychczasowe próby podejścia Microsoftu do aplikacji graficznych nie spotkały się z wielkim entuzjazmem użytkowników - bez względu, czy weźmiemy pod uwagę proste narzędzia typu Paint, czy też nieco bardziej zaawansowane i zarzucone już lata temu projekty. Sytuacja ta może jednak ulec zmianie wraz z Microsoft Digital Image Suite 9, którego krótka recenzja pojawiła się niedawno na ZDNet i który zbiera bardzo pochlebne opinie użytkowników.

W skład pakietu wchodzi służacy do organizacji zdjęć Digital Image Library 9 oraz Digital Image Pro 9 - całkiem zaawansowany program do edycji. Całość zajmuje od 400 do 1,3 GB (w zależności od ilości wybranych template'ów oraz przykładowych grafik) i choć ustępuje chociażby Photoshopowi w ilości opcji zaawansowanych, idealnie nadaje się do mniej profesjonalnych, jednak dość wymagających zastosowań. Microsoft, jak przy okazji prawie każdego produktu, zadbał o intuicyjność obsługi - która w przypadku skomplikowanych narzędzi graficznych nie jest wcale do pogardzenia.

Ciekawostką jest też Photo Story Lite, dzięki któremu można zrobić z serii zdjęć plik wideo - z narratorem, efektami przejść, muzyką i innymi "wodotryskami". Dla użytkowników mniej zaawansowanych lub z mniejszym zmysłem artystycznym najcenniejsza okazać może się jednak kolekcja przykładowych elementów graficznych i schematów. Pakiet nie utarł sobie jeszcze szerokiej drogi ku polskim użytkownikom, warto jednak rzucić na niego okiem nieco bliżej - szczególnie, jeśli dostępne na rynku narzędzia wydają się albo zbyt mało, albo za bardzo rozbudowane.

© dobreprogramy
s