Microsoft do Yahoo!: jesteśmy otwarci na rozmowy

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak donosi The Times Online, Microsoft nie zamknął jeszcze całkiem drzwi przed Yahoo! i nadal możliwe są wspólne interesy obu firm.

Takie wnioski wypływają z lektury wywiadu, jaki redaktorzy dziennika przeprowadzili z Kevinem Turnerem zajmującym stanowisko dyrektora operacyjnego (COO) w firmie Microsoft. Zapowiedział on, że nadal korporacja jest otwarta na wspólne działania, oczywiście na mniejszą skalę niż nieudana fuzja z ubiegłego roku. Turner uważa, że zmiana zarządu i dyrektora zarządzającego Yahoo! - fotel ten objęła Carol Bartz - jest szansą do ponownych rozmów.

Bartz w międzyczasie zapowiedziała, że również chętnie będzie negocjować z Ballmerem, szefem Microsoftu, ale prywatnie - bez pośrednictwa współpracowników i mediów. Najwidoczniej Yahoo! ma już dość szumu, jaki wytworzył się przy okazji nieudanego przejęcia firmy przez Microsoft.

Jakieś - trudno na razie sprecyzować jakie - porozumienie Microsoftu z Yahoo! w kwestii rynku wyszukiwarek byłoby na wagę złota dla korporacji z Redmond. Firma przygotowuje się do wydania zupełnie nowej wersji swojej wyszukiwarki pod nazwą Kumo, ale nawet jeśli funkcjonalnie zdoła dorównać niekwestionowanemu liderowi - Google - to i tak jest daleko w tyle za innymi jeśli chodzi o zyski z reklam. W tym właśnie mógłby pomóc Yahoo! i jego zaplecze.

© dobreprogramy