r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft dostał od UE dodatkowe 20 dni

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Komisja Europejska przychyliła się do wniosku prawników Microsoft, aby przesunąć ostateczną datę ustosunkowania się do nowych zarzutów o dodatkowe 20 dni. Sprawa dotyczy tym razem nowego programu licencjonowania protokołów komunikacyjnych, w ramach którego Microsoft udostępnia płatne licencje pozwalające na implementację protokołów korporacji w produktach firm trzecich. W ten sposób konkurencyjne aplikacje mogą lepiej współpracować z serwerami Microsoft. O wspominanych licencjach pisaliśmy kilka dni temu.

Według Komisji Europejskiej Microsoft żąda zbyt wielkich opłat licencyjnych w zamian za możliwość implementacji swoich protokołów. Poza tym, jak mówi Neelie Kroes z KE, produkty firm trzecich wciąż nie mogą konkurować na równych prawach z serwerami Microsoft. Firma z Redmond musi ustosunkować się do tych zarzutów do 23 kwietnia.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.