Microsoft dwa razy na liście porażek ubiegłej dekady

Strona główna Aktualności

O autorze

Magazyn Time opublikował listę dziesięciu jego zdaniem największych porażek technologicznych minionej dekady.

Choć lista nie ma jednoznacznego porządku, to jednak "liderem" w tym niechlubnym rankingu mimo wszystko wydaje się być Microsoft - to dlatego, że jego produkty pojawiły się dwa razy. Za porażkę uznane zostały system Windows Vista oraz mało popularny na polskim rynku przenośny odtwarzacz multimedialny Zune. Na liście znalazł się także format HD-DVD, dziś spisany już praktycznie na straty i porzucony na rzecz Blu-ray. Za porażkę uznano również sprzęt Gateway, urządzenia przenośne Palm, usługi telefonii internetowej Vonage, radio satelitarne Sirius XM czy telefonię satelitarną Iridium.

Co ciekawe, porażką według Time okazał się także Segway - dwukołowy pojazd, o którym jeszcze kilka lat temu pisano w samych superlatywach i wróżono mu świetlaną przyszłość. Jeszcze bardziej zaskakująca jest z kolei ostatnia pozycja na liście dziesięciu technologicznych bubli - trafił tam serwis YouTube. Dziennikarze Time uzasadniają swoją decyzję tym, że po blisko trzech latach od zakupu serwisu przez Google za ponad 1,65 mld dolarów nadal nie ma perspektyw na zwrot z tej inwestycji. Tymczasem Google nie wypracował jeszcze żadnego sensownego modelu pozyskiwania środków z tego najpopularniejszego obecnie serwisu z klipami wideo.

Pełną listę z ogólnym komentarzem dziennikarzy znaleźć można na stronach magazynu Time. Pod poszczególnymi linkami w naszym materiale kryją się z kolei strony zawierające komentarze do konkretnych firm czy produktów.

© dobreprogramy