Microsoft gotowy do testów Office Live

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft jest gotowy do uruchamienia programu Office Live, póki co w wersji beta, adresowanego do małych firm - zwłaszcza tych posiadających poniżej 10 pracowników. Office Live ma być rozwiązaniem Microsoft na dwa najczęściej spotykane problemy małych firm, które uniemożliwiają im zaistnienie w Internecie: koszty i bariery techniczne. Z aktualnych badań wynika, że choć 90% takich przedsiębiorstw posiada dostęp do globalnej sieci, to zaledwie połowa z nich może pochwalić się własną witryną internetową. Do tej pory do testów zapisało się ponad 100 tysięcy firm. Uczestnictwo w programie beta jest całkowicie bezpłatne.

Office Live to kompleksowa oferta w zakresie domen internetowych, utrzymania witryny, skrzynek pocztowych i innych podobnych usług. Co najważniejsze, gdy program osiągnie status finalny (prawdopodobnie w okolicach listopada), jego podstawowa edycja Office Live Basics będzie nadal darmowa. Dwie pozostałe wersje sprzedawane będą w systemie subskrypcyjnym, ale Microsoft zapewnia, że ceny nie przekroczą poziomu 50 dolarów, czyli potencjalnie ponoszonych przez przedsiębiorstwo kosztów łącza internetowego czy telefonów komórkowych.

Kilka szczegółów technicznych: edycja Basics będzie udostępniała posiadaczom możliwość zarejestrowania własnej domeny internetowej, 2 GB przestrzeni na pięć skrzynek e-mail, 30 MB przestrzeni na witrynę internetową i do 10 GB miesięcznego transferu. Dostępne będą również proste statystyki odwiedzin i szablony, na podstawie których tworzenie stron ma być niezwykle proste. Płatna edycja Essentials zwiększa limit skrzynek do 50, jak również przestrzeń pod witrynę (50 MB) oraz transfer (do 25 GB). Poszerzone będą również opcje statystyk. Klient uzyska także 20 aplikacji biznesowych wspomagających organizację pracy oraz będzie mógł korzystać z bezpłatnego numeru pomocy technicznej.

Nowa inicjatywa Microsoft z pewnością zwiększy ilość małych przedsiębiorstw, które będą mogły promować się w Internecie. Dzięki kompleksowemu podejściu do sprawy i zapowiadanych niskich kosztach jest szansa, że projekt okaże się sukcesem.

© dobreprogramy
s