r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft i Google partnerami?

Strona główna Aktualności

O autorze

Niedawni wrogowie na rynku wyszukiwarek, Microsoft promujący swój MSN i konkurencyjny Google, niespodziewanie doszli do porozumienia i wraz z firmą Sun Microsystems postanowili dofinansować projekt na uniwersytecie Berkeley.

Pięcioletni studencki projekt ma na celu stworzenie systemów do automatycznego zarządzania zawartością na stronach WWW i w intranetowych rozwiązaniach korporacyjnych. Wszystkie stworzone rozwiązania będą udostępnione na licencjach Open Source. Pracownicy w firmach Google, Microsoft i Sun wciąż wykonują mnóstwo mechanicznej, niewymagającej inwencji pracy, którą mogły by wykonać maszyny, a laboratorium prowadzące projekt ma w tej dziedzinie duże doświadczenie.

Projekt każdego roku pochłonie około 1,5 miliona dolarów, a wynikiem jego pracy ma być stworzenie podstaw do zbudowania serwisu o takim potencjale, że będzie mógł pokonać obecnych liderów rynku. Microsoft twierdzi, że projekty realizowane na uniwersytetach są jedynym źródłem ciekawych, innowacyjnych pomysłów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.