Microsoft i Kyocera zawierają umowę patentową

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft poinformował, że zawarł właśnie kolejną umowę patentową - tym razem z firmą Kyocera Mita. Na mocy tej umowy obie strony wymieniają się prawami do wykorzystywania swoich patentów we własnych rozwiązaniach. Dzięki temu Kyocera zyskuje ochronę podczas używania oprogramowania open-source, zaś Microsoft może zaimplementować niektóre opatentowane rozwiązania partnera w swoich produktach takich jak Windows czy Office.

Kyocera tym samym dołącza do coraz dłuższej już listy firm, które zdecydowały się zawrzeć z Microsoftem umowę chroniącą przed ewentualnymi roszczeniami patentowymi przeciwko Linuksowi. Na liście tej znajdują się również między innymi Novell, TurboLinux, Linspire, Xandros, Samsung, LG i Fuji Xerox.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie