reklama

Microsoft i Yahoo! ogłosiły współpracę

Strona główna Aktualności

O autorze

Po ponad roku rozmów dwa branżowe giganty - Microsoft oraz Yahoo! ogłosiły, że zaczynają współpracę. Tak jak informowaliśmy wcześniej umowa dotyczyć będzie systemów wyszukiwania i reklamy.

Zaledwie dwa dni temu opisywaliśmy plotki dotyczące rzekomego końca batalii Microsoftu i Yahoo!. Dziś obie firmy potwierdziły zawarcie dziesięcioletniej umowy o współpracy. Microsoft przejmie system wyszukiwania Yahoo! i zintegruje je ze swoją wyszukiwarką Bing, która dostępna będzie na witrynach obydwu firm. W zamian Yahoo! uzyska wyłączność na sprzedaż reklam w imieniu branżowych gigantów. Zautomatyzowany system reklamowy działać będzie jednak pod szyldem Microsoft adCenter.

Pomimo, iż Microsoft przejmuje na siebie finansowanie i rozwijanie technologii wyszukiwania firma zobowiązała się do wypłacania 88% przychodów związanych z ruchem na powiązanych z Yahoo! witrynach przez najbliższe 5 lat oraz do zapewnienia półtorarocznych przychodów związanych z wpływami z wyszukiwania. W rezultacie według obu firm Yahoo! ma w ciągu dwóch lat oszczędzić 200 milionów dolarów w wydatkach oraz uzyskać przychód w wysokości 500 milionów.

Firmy muszą teraz uzyskać zgodę organów m.in. związanych z kontrolą praktyk monopolowych. Wprowadzenie w życie wszystkich warunków umowy ma nastąpić w dwa lata od oficjalnego jej zatwierdzenia. Microsoft i Yahoo! liczą, że stanie się to na początku przyszłego roku.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama