r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft i stan Iowa zawierają ugodę

Strona główna Aktualności

Microsoft oraz przedstawiciele stanu Iowa w USA wspólnie ogłosili zawarcie ugody i tym samym zakończenie ciągnącego się już siedem lat procesu antymonopolowego. Szczegóły porozumienia nie zostały jednak podane do publicznej wiadomości, gdyż wciąż oczekują na zatwierdzenie przez sąd. Ma to nastąpić w kwietniu.

Głównym przedmiotem porozumienia jest zgoda Microsoft na rekompensaty dla osób i firm, które zakupiły oprogramowanie korporacji pomiędzy 18 maja 1994 a 30 czerwca 2006 roku. Pod pojęciem oprogramowania rozumie się tu systemy operacyjne począwszy od MS-DOS do Windows XP oraz pakiety Office i aplikacje Word, Excel przeznaczone na te systemy. Szczegóły na temat zgłaszania roszczeń zostaną podane w późniejszym terminie. Microsoft zobowiązał się też do zakupu nowego oprogramowania i sprzętu dla departamentu edukacji stanu Iowa, co pomoże wyrównać poziom zaawansowania technicznego placówek edukacyjnych.

Jesteśmy przekonani, że ugoda została zawarta w zgodzie z interesem wszystkich - powiedziała Roxanne Conlin, główna prawniczka stanu Iowa. Microsoft jest tego samego zdania. Cieszymy się, że mamy to już za sobą - dodaje prawnik korporacji. Sąd rozpatrzy założenia ugody 20 kwietnia.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.