Microsoft i stan Missisipi zawierają ugodę

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft oraz przedstawiciele stanu Missisipi w USA wspólnie ogłosili zawarcie ugody i tym samym zakończenie ciągnącego się procesu antymonopolowego. Ugoda jest podoba do tych zawieranych z innymi stanami na przestrzeni ostatnich lat.

Microsoft zgodził się zapłacić łącznie blisko 100 milionów dolarów wszystkim tym, którzy pomiędzy 1 stycznia 1996 roku a 11 czerwca 2009 dokonali zakupu systemu operacyjnego bądź innej aplikacji produkcji firmy z Redmond. Bony będą mogły zostać wykorzystane do zakupu oprogramowania lub sprzętu. Również instytucje rządowe, które zakupiły produkt w tych latach będą uprawnione do otrzymania bonów pieniężnych.

Systemy operacyjne objęte ugodą to MS-DOS oraz Windows 95/98/ME/2000/XP, włączając Windows for Workgroups oraz Windows NT Workstation. Microsoft zapłaci za każdą sprzedaną kopię Windows 95, Windows 98 lub Windows ME dwanaście dolarów pod warunkiem, że nabywcą był mieszkaniec stanu Missisipi i że produkt na terenie tego stanu był używany. Kwota za pakiet Office, w tym jego poszczególne elementy, takie jak Word lub Excel bądź pozostałe systemy Windows wyniesie pięć dolarów.

Microsoft jest zadowolony z osiągnięcia porozumienia z Państwem i Missisippi z naszymi klientami w Mississippi - powiedział Steve Aeschbacher zajmujący stanowisko rady generalnego Microsoft. Pieniądze te będą naprawdę pomocne w czasie kryzysu - dodaje Jim Hood z władz stanu.

© dobreprogramy