Microsoft iSCSI Software Target 3.3

Strona główna Windows Serwery i narzędzia dla specjalistów IT Narzędzia administracyjne (dla specjalistów IT)
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

iSCSI Software Target to oficjalne i, co najważniejsze, bezpłatne narzędzie Microsoftu umożliwiające tworzenie programowych targetów iSCSI w systemie Windows Server 2008 R2.

Przed wydaniem tego narzędzia aby utworzyć target iSCSI na serwerze Windows bez posiadania dedykowanego sprzętu trzeba było inwestować w drogie oprogramowanie firm trzecich lub polegać na bezpłatnych i nie zawsze stabilnych zamiennikach. iSCSI Software Target dostępny był bowiem tylko w specjalnej edycji systemu Windows Storage Server. Warto zaznaczyć, że narzędzie Microsoftu umożliwia także tworzenie targetów z wirtualnymi dyskami w formacie VHD, dzięki czemu nie trzeba repartycjonować istniejących dysków fizycznych.

Wolumin udostępniony przez iSCSI można zmapować na dowolnym systemie obsługującym ten protokół, dzięki czemu widoczny jest on jak każdy inny dysk podłączony fizycznie do komputera. Teraz każdy posiadacz dowolnej edycji Windows Server 2008 R2 może zainstalować iSCSI Software Target i bardzo szybko skonfigurować target oraz dostępne w nim LUNy. Następnie target może być wykorzystywany przez inne systemy w scenariuszu klastrowania, na przykład przez serwery Hyper-V do przechowywania maszyn wirtualnych, serwery SQL do przechowywania baz danych czy serwery plików. W Windows Server 2008 R2 możliwe jest też bootowanie z sieci za pośrednictwem iSCSI.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!