r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft informuje o kolejnej luce w kontrolce ActiveX

Strona główna Aktualności

Już po raz drugi w przeciągu ostatnich siedmiu dni przedstawiciele firmy Microsoft poinformowali o wadzie w systemie zabezpieczeń jednego z programów tego producenta. Wykryta luka związana jest z komponentem ActiveX, który odpowiada za wyświetlanie arkuszy programu Excel w przeglądarce Internet Explorer.

Wada w tym konkretnym komponencie ActiveX umożliwia internetowym włamywaczom przejęcie całkowitej kontroli nad zaatakowanym pecetem. Użytkownik komputera musi jedynie wejść na specjalną stronę przygotowaną przez oszustów. W oficjalnym komunikacie jaki ukazał się na stronie firmy Microsoft możemy przeczytać, że zagrożeni są jedynie ci użytkownicy, którzy surfują po Sieci korzystając z przeglądarki Internet Explorer oraz mają zainstalowane na swoim komputerze takie aplikacje jak Office XP SP3, Office 2003 SP3, ISA Server 2004 SP3, ISA Server 2006 SP1 czy Office Small Business Accounting 2006.

Microsoft radzi, by wszyscy użytkownicy pracujący na wyżej wymienionych programach, skorzystali z tymczasowego rozwiązania, jakim jest wyłączenie wadliwego komponentu (co znacznie ograniczy funkcjonalność oprogramowania Office w przeglądarce). Można to zrobić na oficjalnej stronie tego producenta (wystarczy kliknąć przycisk "Fix It" znajdujący się w sekcji "Enable Workaround").

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.