Microsoft informuje o kolejnej luce w kontrolce ActiveX

Strona główna Aktualności

O autorze

Już po raz drugi w przeciągu ostatnich siedmiu dni przedstawiciele firmy Microsoft poinformowali o wadzie w systemie zabezpieczeń jednego z programów tego producenta. Wykryta luka związana jest z komponentem ActiveX, który odpowiada za wyświetlanie arkuszy programu Excel w przeglądarce Internet Explorer.

Wada w tym konkretnym komponencie ActiveX umożliwia internetowym włamywaczom przejęcie całkowitej kontroli nad zaatakowanym pecetem. Użytkownik komputera musi jedynie wejść na specjalną stronę przygotowaną przez oszustów. W oficjalnym komunikacie jaki ukazał się na stronie firmy Microsoft możemy przeczytać, że zagrożeni są jedynie ci użytkownicy, którzy surfują po Sieci korzystając z przeglądarki Internet Explorer oraz mają zainstalowane na swoim komputerze takie aplikacje jak Office XP SP3, Office 2003 SP3, ISA Server 2004 SP3, ISA Server 2006 SP1 czy Office Small Business Accounting 2006.

Microsoft radzi, by wszyscy użytkownicy pracujący na wyżej wymienionych programach, skorzystali z tymczasowego rozwiązania, jakim jest wyłączenie wadliwego komponentu (co znacznie ograniczy funkcjonalność oprogramowania Office w przeglądarce). Można to zrobić na oficjalnej stronie tego producenta (wystarczy kliknąć przycisk "Fix It" znajdujący się w sekcji "Enable Workaround").

© dobreprogramy