r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft instaluje wtyczkę .NET dla Firefoksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Wielu użytkowników Firefoksa zauważyło, że w ich przeglądarce zainstalowała się wtyczka .NET Framework Assistant. Służy ona do instalacji aplikacji .NET za pomocą techniki ClickOnce. Choć sprawa nie jest nowa, ostatnio zrobiło się o niej głośnio. Przypomnijmy więc podstawowe informacje.

Okazuje się, że wtyczka ta jest zainstalowana przez dodatek Service Pack 1 dla platformy .NET Framework 3.5, który z kolei był instalowany przez mechanizm aktualizacji automatycznych. Wywołało to zaniepokojnienie użytkowników, którzy zostali zaskoczeni faktem instalacji przez Microsoft wtyczki do Firefoksa. Oczywiście fakt instalowania się .NET Framework Assistant wraz z SP1 dla .NET 3.5 nie był w żaden sposób utajniany i osoby, które czytały dokumentację do SP1 mogły dowiedzieć się o tym dodatku. Trudno jednak spodziewać się aby świadomi tego faktu byli użytkownicy, którzy mają skonfigurowane instalowanie aktualizacji w sposób automatyczny i nie wczytują się w dokumentację instalowanych poprawek. Na domiar złego nie było prostego sposobu deinstalacji wtyczki, gdyż odpowiedni przycisk był wyszarzony. Działo się tak, ponieważ z założenia wtyczka było ogólnosystemowa a firefoksowy menedżer wtyczek działał w obrębie danego profilu a nie całego systemu. Procedura deinstalacji za pomocą edycji rejestru została opisana w artykule KB963707. Później jednak została wydana odpowiednia aktualizacja, która przywraca możliwość wyłączenia wtyczki z poziomu Firefoksa.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.