reklama

Microsoft inwestuje w Della

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Firma Dell od dłuższego czasu zamierzała zmienić nieco swój sposób funkcjonowania. W planie było przekazanie udziałów w ręce jednego inwestora i zmiana profilu firmy na prywatną. Rozmowy o wykupie lewarowanym trwały ze specjalizującymi się w tym funduszami, ale firmę miał tez na oku Microsoft.

Dziś zgłoszona została najbardziej prawdopodobna propozycja. Za 24,4 miliarda dolarów firma zostanie wykupiona przez konsorcjum inwestorów. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, poważnym inwestorem jest fundusz Silver Lake, w konsorcjum znalazł się także założyciel firmy — Michael Dell — oraz Microsoft. Gigant z Redmond, w którego interesie jest jak najlepsza kondycja kurczącego się ostatnio rynku komputerów osobistych, wyłożył 2 miliardy dolarów. Prawo wymaga, aby jeszcze przez 45 dni transakcji nie można było zamknąć, ale szanse na to, że pojawi się kolejna oferta, są znikome.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama