reklama

Microsoft jednak nie kupi SAP

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Dyrektor zarządzający SAP AG, jednego z czołowych producentów oprogramowania Business Intelligence i CRM ostatecznie zdementował plotki, jakoby firma miała zostać przejęta przez Microsoft. Zaczęło się od tego, że akcje SAP poszybowały w górę po wypłynięciu na rynek informacji o rzekomych negocjacjach w sprawie przejęcia. Następnie obie firmy karmiły rynek odmową jakichkolwiek komentarzy, powołując się na politykę niekomentowania plotek i spekulacji. Wreszcie pod koniec dnia Henning Kagermann oficjalnie zaprzeczył całej sprawie podczas konferencji prasowej SAP.

Co przez cały dzień mówili analitycy? Okazuje się, że nie bardzo chcieli oni wierzyć w usłyszane informacje. W większości doniesienia te były przez nich podważane i marginalizowane. Bruce Richardson z AMR Research zauważał, że SAP nie rozwija się na tyle dynamicznie, aby znaleźć się w gronie firm, jakimi interesuje się Microsoft. James Kobielus z Current Analysis zgadzał się, że SAP nie pasuje do profilu typowej spółki przejmowanej przez Microsoft.

Nie można zaprzeczyć, że SAP i Microsoft od lat prowadzą daleko posuniętą współpracę. Niemniej, Microsoft używa .NET, a SAP opiera swoje produkty w 100% na Javie - zwracał uwagę Kobielus. To właśnie ten brak podobieństw i potencjalne trudności w integracji produktów miały być czynnikiem, który zmniejszał prawdopodobieństwo dojścia transakcji do skutku. Inne obawy mogły pojawić się na polu konkurencyjności - Microsoft po zakupie SAP mógłby mieć problemy z prawem antymonopolowym.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama