Microsoft jednak sprzeciwia się maszynom z Windows i Androidem, Transformer Book Duet uśmiercony

Strona główna Aktualności

O autorze

Kilka dni temu pod wątpliwość poddane zostało wprowadzenie na rynek dwusystemowego Transformera Duet. Dziś możemy już być pewni, że jedno z najciekawszych urządzeń, jakie mogliśmy zobaczyć podczas tegorocznych targów CES, niestety nie wejdzie na rynek.

W końcu potwierdziły się przypuszczenia, że nie tylko Google jest przeciwko instalowaniu na jednym urządzeniu Windows i Androida. Microsoft także nie jest przychylny takim rozwiązaniom. Google nie chce ustąpić Microsoftowi ani kawałek na polu urządzeń mobilnych, Microsoft zaś obawia się, że użytkownicy takich maszyn zorientują się, że na Androidzie można wygodnie wykonywać pewne czynności, przez co zachwiana zostanie pozycja Windows na urządzeniach „do pracy” i w segmencie biznesowym.

Wall Street Journal dotarł do notatki, krążącej między pracownikami Microsoftu i mówiącej, że firma będzie miała nową politykę, według której nie będzie wspierać urządzeń, pozwalających uruchamiać na zmianę Windows i inny system operacyjny. Wygląda więc na to, że nie tylko Google będzie dbał o „czystość” swojego ekosystemu. Producenci znów będą musieli głowić się nad tym, czego bardziej chcą klienci, i w końcu wybrać między Windows 8.1, Windows RT, Chrome OS i Androidem… albo zaryzykować jeszcze inne rozwiązanie. Wygląda na to, że wirtualizowany Android na laptopach Samsunga (Ativ Q) już tak nie boli.

Ofiarami są tu nie tylko klienci, ale także Intel i Asus. Poza „opóźnieniem" premiery modelu Transformer Book Duet, Asus został zobowiązany do wycofania z rynku posiadających dwa systemy komputerów typu all-in-one, P1801 i P1802. Nie wiadomo, czy podobny los czeka zapowiedziane na ten rok dwusystemowe telefony, na razie jednak nic na to nie wskazuje. Nie dalej jak wczoraj, gotowość do wyprodukowania urządzenia z Androidem i Windows Phone na pokładzie potwierdził Shao Yang, szef marketingu Huawei.

© dobreprogramy