r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft kończy z Microsoft Points?

Strona główna Aktualności

Microsoft Points, nabywana w z góry ustalonych zestawach ilościowych wirtualna waluta, używana do zakupu różnorakich treści (gry i DLC do gier, przedmioty dla awatarów) z sieci za pośrednictwem urządzeń bazujących na rozwiązaniach giganta z Redmond, istnieć miałaby jeszcze tylko przez kilka miesięcy. Jak podaje Inside Mobile Apps, Microsoft powoli szykuje się do przejścia na prawdziwe pieniądze — nastąpi to ponoć do końca tego roku.

Jeśli wierzyć deweloperom tworzącym chociażby na platformę Windows Phone, podobno już zostali oni poinformowani o zamiarach firmy co do przyszłych posunięć i uprasza się ich o odpowiednie planowanie aplikacji czy pobieralnej zawartości i wzięcie pod uwagę rychłej zmiany. Niewykorzystane Microsoft Points miałyby być „rozmienione” z powrotem na pieniądze, acz na jakich zasadach na razie nie ujawniono.

Przy konkurencyjnych cyfrowych rynkach (PlayStation Network, iTunes, Android Market) działających w oparciu o prawdziwą walutę, ewentualna decyzja o porzuceniu Microsoft Points ma sens i wielu pewnie zastanawia się, dlaczego zainteresowano się tym tak późno. Na chwilę obecną się nie dowiemy — Microsoft odmawia oficjalnego komentarza w sprawie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.