Microsoft kończy z przejmowaniem internetowych gigantów

Strona główna Aktualności

O autorze

Podczas konferencji w Tokio, na której japoński oddział Microsoftu ogłosił nowe projekty realizowane przez koncern, Bill Gates oznajmił, iż jego firma po nieudanych staraniach przejęcia Yahoo nie będzie się już skupiała na przejmowaniu i fuzji z dużymi internetowymi przedsiębiorstwami.

Szef Microsoftu w swoim przemówieniu odniósł się do wcześniejszych wypowiedzi Steve`a Ballmera mówiąc, iż koncern po nieudanych rozmowach z Yahoo skupia się teraz na polityce niezależności. Dodał także, że koncern włożył wystarczająco wiele starań i wysiłku w rozmowy z kalifornijskim koncernem Yahoo, które to i tak zakończyły się fiaskiem.

Przypomnijmy, że rozmowy Microsoftu z zarządem firmy Yahoo zaczęły się już jakiś czas temu, wtedy koncern z Redmond był gotów zapłacić 33 USD za akcję (kwota ta była wyższa niż wartość takiej akcji na giełdzie), lecz koncern Yahoo odrzucił tą propozycję, żądając co najmniej 37 USD za akcje. Microsoft wycofał wtedy swoją propozycję kupna kalifornijskiego serwisu. Jednak po niedługim czasie w wydanym oświadczeniu Steve`a Ballmera przeczytać można było, iż oferta przejęcia Yahoo jest nadal aktualna oraz że ma ona sens, gdyż poprzez wprowadzenie na rynek internetowy innowacyjnych rozwiązań (które to miałyby być efektem współpracy) obie firmy odnotowałyby wzrost wartości w oczach zarówno udziałowców jak i pracowników. W ubiegły poniedziałek Jerry Yang, pod presją udziałowców oznajmił, iż jego firma jest nadal otwarta na wszelakiego rodzaju propozycje, które odzwierciedlałyby jego zdaniem rzeczywistą wartość Yahoo, która przez rynek i giełdę zawsze była zaniżana.

© dobreprogramy

Komentarze