r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft kontra UE – finał?

Strona główna Aktualności

Firma Microsoft ma ostatnią szansę na uniknięcie płacenia 2 milionów euro kary za niezastosowanie się do unijnych sankcji. W czwartek i piątek odbędą się zamknięte przesłuchania w ciągnącej się od dwóch lat sprawie dotyczącej dominującej pozycji firmy na rynku systemów operacyjnych. Wygląda na to, że komisja odrzuciła prośbę Microsoftu o włączenie do sprawy wewnętrznych dokumentów firm Sun, IBM, Oracle i Novell.

Komisja Europejska ma także zastrzeżenia do Visty, a dokładnie zawartych w nich pewnych funkcji. Ma ona zawierać elementy, które do tej pory istniały jako osobne aplikacje, sprzedawane przez niezależne firmy. Integracja tych funkcji w systemie może, według Komisji, złamać zasady konkurencji. Chodzi tu dokładnie o nowe zabezpieczenia systemu, oraz zmienione zachowanie przeglądarki Internet Explorer 7, która ma pozwalać na korzystanie tylko z wyszukiwarki Microsoftu. Jak na razie nie wszczęto oficjalnego postępowania w tej sprawie, Unia czeka na reakcję firmy.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.