reklama

Microsoft kontynuuje otwieranie formatu PST

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Microsoft ogłosił udostępnienie dwóch nowych projektów Open Source mających zapewnić deweloperom lepszy dostęp do plików PST. Teraz będzie to możliwe także wówczas, gdy program Office Outlook nie jest zainstalowany w systemie.

Format PST jest podstawowym typem plików, w których Outlook przechowuje pocztę, kalendarze, kontakty i inne typy danych. Przez długi czas format ten był zamknięty, a jego oficjalna specyfikacja nie była dostępna. Taka praktyka niemal uniemożliwiała przeniesienie zgromadzonych w Outlooku danych do innego programu o podobnej funkcjonalności lub umieszczenie ich "w chmurze". Od jakiegoś czasu Microsoft pracuje jednak nad otworzeniem specyfikacji formatu PST, tak by miała do nich dostęp zarówno konkurencja, jak i partnerzy biznesowi. Pierwsza partia dokumentów została wydana w lutym tego roku.

W ramach otwierania specyfikacji formatu PST Microsoft udostępnił właśnie kolejne dwa projekty - Data Structure View Tool oraz PST File Format Software Development Kit. Firma wyjaśnia, że dzięki ich wydaniu będzie można zredukować stopnień skomplikowania procesu odczytywania i pobierania danych z plików PST. Pierwszy z udostępnionych projektów - Data Structure View Tool - to graficzna przeglądarka zewnętrznej struktury pików PST. Ma ona pomóc deweloperom w lepszym zrozumieniu zawartości tych plików. Z kolei PST File Format SDK jest wieloplatformową biblioteką umożliwiającą odczytywanie danych z plików PST oraz pozwalającą na tworzenie aplikacji korzystających z dostępu do tych danych. Microsoft obiecuje, że w najbliższym czasie wzbogaci swoje SDK także o możliwość zapisu zgodnie ze specyfikacją PST.

Microsoft nie sprecyzował, kiedy proces otwierania specyfikacji plików PST zostanie zakończony.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić