r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft kupił VideoSurf, internetową wyszukiwarkę wideo

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Microsoft kupił VideoSurf - internetową wyszukiwarkę nastawioną na treści wideo.

Potwierdziły się krążące od kilku dni plotki - Microsoft kupił VideoSurf, działającą od 2006 roku, „inteligentą” wyszukiwarkę wideo. VideoSurf odróżnia od konkurencji sposób działania - zamiast skupiać się na tytule i opisie materiału wideo, wyszukiwarka analizuje zawartość indeksowanych filmów. VideoSurf wykorzystuje do działania technologię wykrywania twarzy i zdarzeń, potrafi także przetwarzać informacje na temat scen w filmach i analizować dane o aktorach. Obecnie z wyszukiwarki korzysta 20 milionów użytkowników miesięcznie. VideoSurf jest dostępny także w wersji mobilnej, z której mogą korzystać właściciele smartfonów.

Microsoft zapowiedział, że opracowane przez VideoSurf rozwiązania zostaną wykorzystane w platformie Xbox LIVE oraz innych usługach dostępnych poprzez konsolę Xbox 360. Gigant z Redmond zamierza zaoferować graczom możliwość oglądania treści wideo pochodzących między innymi z HBO, BBC Comcast i wybranych serwisów internetowych. Microsoft deklaruje, że całość będzie mogła być kontrolowana głosem i gestami za pośrednictwem Kinecta. Należy oczekiwać, że technologie stosowane przez VideoSurf zostaną wykorzystane także do udoskonalenia wyszukiwarki Bing, a konkretnie jej sekcji Video.

r   e   k   l   a   m   a

Według nieoficjalnych informacji Microsoft zapłacił za VideoSurf 70 milionów dolarów.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.