r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft kupuje Jellyfish

Strona główna Aktualności

Przedstawiciele firmy Microsoft potwierdzili, że korporacja dokonała transakcji przejęcia Jellyfish.com - jednego z wiodących amerykańskich serwisów e-handlu porównujących oferty zrzeszonych sklepów. Kwota, za jaką Microsoft kupił Jellyfish nie została ujawniona.

Sam Microsoft zauważa na blogu Live Search, że Jellyfish wykonał "kawał dobrej roboty" w swojej branży, co w kontekście przejęcia oznacza zapewne chęć wykorzystania dorobku serwisu na przykład w wyszukiwarce Live Search, która już teraz pozwala przeszukiwać oferty pochodzące z MSN Shopping. Podpięcie bazy Jellyfish niewątpliwie wzbogaci możliwości wyszukiwarki i zwiększy trafność zapytań.

Transakcja wpisuje się też w wizję firmy Microsoft co do zastąpienia prowizji za klikanie w reklamy czymś nowym - na przykład rozbudowanym systemem partnerskim, w którym zyskuje zarówno klient, jak i reklamodawca, a do tego także wyszukiwarka. Połączenie Live Search z Jellyfish pozwoli taki system zbudować (choć spora jego część już istnieje po stronie kupionego serwisu).

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.