r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft łagodzi licencję Visty w kwestii wirtualizacji

Strona główna Aktualności

Microsoft po nieco ponad roku od wydania Windows Vista postanowił wycofać się z restrykcyjnej polityki licencyjnej w kwestii wirtualizacji nowego systemu. Dotychczas jedynymi edycjami, które można było instalować i używać w środowisku zwirtualizowanym były wersje Business i Ultimate - najdroższe, skierowane raczej do odbiorców biznesowych lub zaawansowanych użytkowników.

Aktualnie ograniczenia te zostały zniesione i można już używać wirtualnych systemów Windows Vista w edycjach Home Basic czy Home Premium, na przykład poprzez bezpłatny VirtualPC 2007. Również użytkownicy Linuksa czy Mac OS X mogą więc teraz legalnie instalować tańsze wersje Visty za pośrednictwem VMWare lub innego podobnego oprogramowania. Uaktualniony tekst umowy licencyjnej systemu Windows Vista będzie można już wkrótce pobrać z witryny Microsoftu.

Można się zastanawiać, czy taki krok Microsoftu będzie miał wpływ na politykę Apple, który w ogóle nie zezwala na wirtualizację swojego systemu klienckiego. Podobnie nie ma zgody na uruchamianie systemu na komputerach innych niż Mac. Wygląda jednak na to, że w tej kwestii nieprędko coś się zmieni.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.