Microsoft łata testowego Windowsa 10 Mobile, aktualizacja przestaje być uciążliwa

Strona główna Aktualności

O autorze

Choć ostatnio częstotliwość aktualizacji wersji testowej systemu Windows 10 Mobile widocznie przyśpieszyła, to przyniosła ze sobą nowe, uciążliwe problemy. Jednym z nich był błąd sprawiający, że aktualizacja do nowszej wersji była możliwa tylko przy uprzednim powrocie do Windows Phone 8.1. Dzisiejsza kompilacja w końcu przynosi rozwiązanie.

Błąd dotyczył kompilacji 10549 oraz 10572. Z nowej, oznaczonej numerem 10581 wersji, mogą skorzystać zarówno osoby, które pozostały przy wydaniu 10536 jak i te, które zainstalowały późniejsze aktualizacje. Tym razem skupiono się głównie na naprawie błędów, a nie dodawaniu kolejnych nowości.

Naprawiono między innymi udostępnianie zdjęć do aplikacji firm trzecich, poprawiono czas pracy na baterii, autokorektę i podpowiadanie słów czy też błąd związany z obsługą urządzeń z dual-SIM. Pełną listę poprawek można znaleźć na oficjalnym blogu. Podobnie jak poprzednio w ostatniej fazie instalacji aktualizacji, może nas przywitać czarny ekran. Microsoft zaleca uzbrojenie się w cierpliwość i przeczekanie problemu. Wciąż trzeba się też liczyć z błędami związanymi z obsługą kard SD.

Przy okazji wyjaśniła się także kwestia wczorajszego tajemniczego ćwierknięcia, które podgrzało nadzieje użytkowników wersji testowej na jakieś ciekawe zmiany w systemie mobilnym. Jak się okazuje, chodziło o wersję na PC, której nowa kompilacja ma się pojawić jeszcze dziś.

Aby zainstalować Windows 10 Mobile w wersji 10581 należy być członkiem programu Insider i wybrać szybsze, aktualizacje zwane Fast ring. Przed pobraniem należy pamiętać, że to wciąż wersja testowa. Odradzamy instalowanie jej na swoim głównym urządzeniu.

© dobreprogramy