r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft - licencja na procesor, nie na rdzeń

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Microsoft ogłosiła założenia strategii licencyjnej dotyczącej oprogramowania dla serwerów z procesorami wielordzeniowymi, które pojawią się na rynku w przyszłym roku. Zgodnie z nią Microsoft będzie przyznawać licencje na podstawie ilości procesorów, a nie zawartych w nich rdzeni. Nowa polityka obejmie kilka produktów z rodziny Microsoft Windows Server System - m.in. Microsoft SQL Server i Microsoft BizTalk Server.

W związku z planami firm Intel i AMD na rynek standardowego sprzętu serwerowego procesorów z dwoma i więcej rdzeniami, Microsoft podjął decyzję o nowym sposobie licencjonowania tego typu urządzeń. Dzięki nowej strategii, klienci mogą korzystać z procesorów wielordzeniowych, bez zmiany licencji dla oprogramowania serwerowego Microsoft. Zapewni to dostęp do nowych technologii, które pozwolą na zwielokrotnienie mocy i funkcjonalności serwera, bez konieczności ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.