r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft licencjonuje protokoły komunikacyjne

Strona główna Aktualności

Microsoft postanowił udostępnić kluczowe protokoły komunikacyjne w ramach licencji, którą będą mogły wykupić wszystkie firmy trzecie. Dzięki temu produkty konkurencji będą mogły lepiej współpracować z serwerami Microsoft, o co od lat zabiega Komisja Europejska i co jest stałym przedmiotem sporów.

Niektóre z protokołów zostały udostępnione już teraz, inne pojawią się wkrótce. Na liście już dostepnych protokołów, schematów XML i bibliotek API jest m.in. protokół komunikacji Exchange Server 2007 i Outlook 2007. Teraz inne firmy także mogą zaimplementować transport stosowany w Outlooku w swoich własnych produktach. - głosi oświadczenie korporacji. Drugi udostępniony protokół dotyczy ruchu Office - Sharepoint - Office Collaboration Server. Dzięki temu oprogramowanie Office może być skonfigurowane do współpracy z innym, konkurencyjnym środowiskiem pracy grupowej.

Pełna dokumentacja do udostępnionych licencji będzie pojawiać się od kwietnia. Nie ulega wątpliwości, że największym bodźcem do uruchomienia programu licencyjnego była Komisja Europejska i jej zarzuty względem praktyk monopolistycznych Microsoft, ale obserwatorzy są raczej zdania, że ten ruch nie wystarczy, by w pełni zadowolić europejskich urzędników.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.