Microsoft liderem w rankingu przejęć z 2006 roku

Strona główna Aktualności

O autorze

W podsumowaniu roku 2006 sporządzonym przez instytucję analityczną Icon Corporate Finance czytamy, że Microsoft okazał się liderem w rankingu przejęć z ubiegłego roku. Korporacja z Redmond zakupiła wtedy 14 innych firm - najwięcej na rynku. Drugie miejsce wspólnie zajęli Oracle i KPN z 13 przejęciami, zaś na czwartym miejscu uplasował się IBM - "zaledwie" 12 zakupionych firm.

Sposród największych zakupów Microsoft można wymienić m.in. kanadyjską filmę AssetMetrix czy też Whale Communications - tam cena wyniosła 75 milionów dolarów. To nie Microsoft zawarł jednak największą transkację ubiegłego roku. Tytuł ten należy do Alcatela, który zakupił innego giganta - firmę Lucent - za ponad 11 miliardów dolarów.

Inne duże transakcje roku to przejęcie Scientific-Atlanta przez Cisco (5,3 miliarda dolarów) czy zakup Mercury Interactive przez HP (4,5 miliarda). Spektakularne przejęcie YouTube przez Google wbrew pozorom nie dało firmie obsługującej wyszukiwarkę wysokiej pozycji w rankingu - zajęła ona odległe dziesiąte miejsce z 7 przejęciami.

© dobreprogramy
s