reklama

Microsoft likwiduje kolejne aukcje z podróbkami

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft złożył 63 pozwy przeciwko sprzedawcom aukcyjnym w 12 krajach, którzy masowo sprzedawali w Internecie fałszywe oprogramowanie - między innymi piracki pakiet biurowy Office oznaczony jako "Blue Editon".

Aukcje internetowe to bardzo popularny wśród przestępców kanał dystrybucji pirackiego, często bardzo dobrze podrobionego oprogramowania. Najczęściej podrabianym produktem według danych zebranych przez Microsoft jest Windows XP. Jak się okazuje, problem nie dotyczy tylko największych serwisów aukcyjnych. Nielegalne kopie pakietu biurowego Office, oznaczone przez piratów jako "Blue Edition", znalezione zostały także na stronach należącego, jak na ironię, do Microsoftu serwisu MSN Shopping.

Grudniowa akcja miała miejsce w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Argentynie, Brazylii, Kanadzie, Kolumbii, Dominikanie, Meksyku, Japonii i Nowej Zelandii. Podobne akcje prowadzone są jednak systematycznie na całym świecie, również w Polsce - przykładowo w sierpniu informowaliśmy o ujawnieniu dużego warszawskiego sprzedawcy, który za pośrednictwem serwisu Allegro sprzedawał wysokiej jakości podróbki systemu Windows XP Professional.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama