r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft lubi tajemnice. Zachowuje szczegółowe opisy aktualizacji dla siebie

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Windows jako usługa to ciężki kawałek chleba, nie tylko dla użytkowników, ale także dla Microsoftu. W ostatnim czasie informowaliśmy o krytyce, jaka spadła na firmę w związku z niewystarczającą dla użytkowników szczegółowością informacji o kolejnych aktualizacjach. Postulowano stworzenie bardziej szczegółowej bazy wiedzy, która zwierałaby wszelkie niezbędne informacje o tym, co dokładnie wprowadza kolejna paczka. Okazuje się jednak, że taka spójna baza istnieje, ale nie jest udostępniana publicznie.

W czynieniu Microsoftu bardziej transparentnym (niezależnie od woli przedstawicieli firmy) kolejnymi osiągnięciami może pochwalić się niezastąpiony WZor. Opublikowane przez niego dokumenty jednoznacznie wskazują, że kompilacje systemu posiadają dokumentację, w której opisane są dość szczegółowo zawarte nowości.

Można się więc z nich dowiedzieć na przykład o opisywanych przez nas po wycieku (znów punkt dla WZora) kompilacji numer 10537 zmianach w interfejsie Windowsa 10 – powyższy zrzut ekranu zawiera udokumentowany opis nowości, jakie zostały wprowadzone w menu kontekstowym w momencie, gdy użytkownik kliknie prawym przyciskiem myszy na pasek zadań.

r   e   k   l   a   m   a

Wspomniany już postulat udostępnienia użytkownikom bardziej szczegółowego opisu kolejnych aktualizacji cieszy się sporym poparciem i zebrał już 2684 głosów. W ciągu trzech dni ich liczba zwiększyła się zatem o niecały tysiąc. To jednak nie zdaje się robić na Microsofcie wrażenia. Nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie cokolwiek w kwestii transparentności aktualizacji miało się zmienić.

Nie jest co prawda jasne czy wyciekła dokumentacja zawiera wszystkie wprowadzone w kolejnej kompilacji zmiany, niemniej trudno być zaskoczonym faktem, że Microsoft – do użytku wewnętrznego – taką posiada. Pozostaje zatem otwarte pytanie: dlaczego nie decyduje się jej udostępniać choćby uczestnikom programu Windows Insider, którzy mają przecież duży wkład w odnajdywanie kolejnych błędów?

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.