r   e   k   l   a   m   a
reklama

Microsoft ma chrapkę na Facebooka?

Strona główna Aktualności

O autorze

Nie słabną spekulacje związane z krajobrazem po zakończonych fiaskiem negocjacjach dotyczących przejęcia Yahoo! przez Microsoft.

Jeszcze dziś pisaliśmy, że podczas konferencji w Tokio, na której japoński oddział Microsoftu ogłosił nowe projekty realizowane przez koncern, Bill Gates oznajmił, iż jego firma po nieudanych staraniach przejęcia Yahoo nie będzie się już skupiała na przejmowaniu i fuzji z dużymi internetowymi przedsiębiorstwami.

Również dziś pojawiły się jednak na łamach Wall Street Journal spekulacje na temat kolejnych planów Microsoftu zmierzających do przejęcia innego internetowego giganta - tym razem mowa jest o serwisie społecznościowym Facebook. Wg WSJ Microsoft korzystając z instytucji finansowych bada możliwości zakupu Facebooka. Do rozmów między stronami jednak na razie nie doszło, a przedstawiciele obu firm odmawiają komentarzy.

W ubiegłym roku Microsoft kupił 1,6% udziałów Facebooka za niebagatelną kwotę 240 mln dolarów, windując tym samym wartość portalu do 15 mld dolarów.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii