Microsoft ma już 31 lat!

Strona główna Aktualności

O autorze

23 września w 1975 roku, dokładnie 31 lat temu powstał Microsoft - firma założona przez Billa Gatesa i Paula Allena. Podczas gdy ci dwaj młodzi ludzie porzucając studia zaczęli pracę w przydomowym garażu, nikt nie był w stanie przewidzieć, że w 2006 roku Microsoft będzie zatrudniał ponad 60,000 osób w 40 krajach, a współzałożyciele i wielu pierwszych pracowników staną się miliarderami.

Microsoft najbardziej kojarzony jest z takimi produktami czy usługami jak Windows, Office, Visual Studio, Windows Media Player, Internet Explorer, MSN Messenger, Hotmail, Xbox czy MS-DOS, który niegdyś powstał po wykupieniu źródeł QDOS przez Billa Gatesa od Tima Patersona za kwotę 25 tys. dolarów.

Na początku Windows był tylko nakładką na MS-DOS, ale z czasem stał się samodzielnym systemem. Jego pierwsza wersja pojawiła się w 1985 roku będąc odpowiedzią na produkt firmy Apple - Macintosh. W chwili obecnej systemy Microsoftu zainstalowane są szacunkowo na około 90% komputerów przeznaczonego do użytku domowego na całym świecie, a Okna obchodzą 21 rocznicę istnienia. Wygląda również na to, że za sprawą Windows Vista system ten nieprędko da o sobie zapomnieć.

W nawiązaniu do 31. rocznicy korporacji tym wszystkim, którzy jeszcze nie czytali polecamy dwa artykuły w naszym vortalu - Jaki byłeś, Windowsie 95? oraz Mini-relacja z obchodów 30-lecia Microsoftu. Życzymy firmie Microsoft kolejnych sukcesów i merytorycznej, a nie agresywnej dyskusji z Komisją Europejską...

© dobreprogramy
s