r   e   k   l   a   m   a
reklama

Microsoft ma na oku Della

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Dell dąży do tego, by się sprywatyzować i jednym z inwestorów, który może mu w tym pomóc, jest Microsoft. Według najnowszych wieści, gigant podjął próby dogadania się z zainteresowanym wykupem firmy Silver Lake Partners oraz Michaelem Dellem. Operacja wyceniana jest łącznie na 22 miliardy dolarów, z czego 2 miałyby wpłynąć z Microsoftu właśnie. Reszta pochodziłaby od Silver Lake, z zasobów Della i akcji w rękach założyciela.

Oficjalnego potwierdzenia na razie brak, ale rośnie niezadowolenie pośród producentów sprzętu. Krzywo patrzyli oni już na wejście firmy na rynek tabletów z Surface, głośno mówili, by nie brać się za to, na czym ktoś się nie zna, a tymczasem Microsoft wszedłby w pewnym sensie także bezpośrednio w produkcję komputerów — acz chodziłoby zapewne raczej o układ taki, jaki ma z Nokią. Do transakcji ma dojść w przeciągu najbliższego tygodnia.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii